26Bře

Prosharp Proshop se věnuje ledním sportům ve všech jejich podobách. Jejich cílem je zrychlit, zlepšit a zvýšit bezpečnost uživatelů při navrhování a broušení nožů bruslí. Jejich výrobky jsou hojně využívány např. mezi krasobruslaři a profesionálními hráči ledního hokeje v NHL, KHL a finské hokejové lize. Společnost Prosharp Proshop zkoumala vhodnou technologii značení pro označování a brandování svých nových nožů bruslí vyrobených na zakázku. Společnost Cajo byla schopna poskytnout řešení, které zároveň splňovalo kvalitativní standardy koncových zákazníků.

Společnost Prosharp Proshop se věnuje lednímu sportu ve všech jeho podobách. Jejím cílem je zrychlit, zkvalitnit a učinit bezpečnějším design a broušení nožů bruslí pro jejich uživatele. Úzce spolupracují s předními hráči v oboru. Vybavení Prosharp pochází ze Švédska, předního světového inovativního výrobce automatických přesných brousicích a tvarovacích strojů na brusle. Jejich výrobky jsou hojně využívány např. mezi krasobruslaři a profesionálními hokejisty v NHL, KHL a finské hokejové lize.

.

Nová éra značení nožů bruslí

V rámci uvedení nových zakázkových nožů bruslí plánovaných na sezónu 2021-2022 zkoumal Prosharp Proshop vhodnou technologii značení pro kvalitní označení a branding nožů. Ze strany koncových zákazníků byla také jasná poptávka po přizpůsobení nožů např. logem týmu nebo označení osobních nožů hokejistů jejich jménem.

Značení vyrobené finskou popisovací technologií dokonale splňovalo jejich potřeby

Společnost Prosharp Proshop provedla srovnání technologií a poměrně brzy skončila u technologie laserového značení. Ve výběrovém řízení pokračovali hodnocením zařízení pěti dodavatelů zařízení. Nakonec si vybrali značicí řešení Cajo Vega Lite™ od společnosti Cajo Technologies. „Společnost Cajo byla jediným výrobcem laserového značení, který byl schopen nabídnout řešení, jež zároveň splňovalo standardy kvality našich koncových zákazníků pro laserové barevné značení,“ říká Raimo Manninen ze společnosti Prosharp Proshop. „Značkovací software společnosti Cajo navíc poskytuje snadno použitelné řešení pro přizpůsobení našich výrobků a jeho obsah dodávky ve svém celku nejlépe vyhovoval našim potřebám.“

„Společnost Cajo má patentovanou metodu značení barevnými značkami bez příměsí. Umožňuje významnou přidanou hodnotu pro výrobce různých komponent a výrobků. Různé potřeby přizpůsobení také jednoznačně rostou a my je dokážeme velmi hospodárně uspokojit,“ říká paní Kati Liedes ze společnosti Cajo. „Spolupráce se společností Prosharp Proshop byla opravdu bezproblémová a efektivní. Jsme také velmi potěšeni možností podílet se na exportu domácích odborných znalostí na světové trhy“.

Společnost Prosharp Proshop testovala budoucí čepel s několika hráči finské mistrovské ligy a přijetí bylo vynikající.

„Testovací čepele společnosti Proshop používám již několik týdnů. Čepele mají jednoznačně výrazný rozdíl v plynulosti oproti jiným čepelím. Za QR kódem lze také pohodlně najít specifikace čepele a barevné označení je příjemným doplňkem,“ pan Juha Jääskä, HIFK.

„Díky klouzavosti nožů se moje bruslení vyvinulo plynuleji a úsporněji. Také zatáčení je pocitově svižnější. Laserový styling přináší pěkný doplněk ke vzhledu“, pan Lenni Killinen, Porin Ässät.