26Bře

Společnost iLOQ je rychle rostoucí výrobce a vývojář digitálních uzamykacích systémů. Každý klíč musí být individuálně identifikován a identifikace se vztahuje k elektronice uvnitř klíče. iLOQ dříve označoval své klíče tradičním laserem, ale značení mělo tendenci při každodenním používání mizet. Společnost Cajo poskytla řešení s trvalým značením odolným proti oděru, které lze snadno spravovat pomocí značicího softwaru integrovaného do ERP systému zákazníka.

 

Společnost iLOQ je výrobcem a vývojářem digitálních uzamykacích systémů. Jejich elektronicky programovatelné digitální a mobilní klíče jsou napájeny samočinně a nepotřebují žádné baterie ani kabely. Každý klíč musí být individuálně označen a identifikace se vztahuje k elektronice uvnitř klíče. iLOQ používal k označení svých klíčů tradiční laser, ale značení nebylo odolné proti oděru a při každodenním používání mělo tendenci mizet.

EMS ERP, přípravek a popisovací laser spolu komunikují

Podle testovacího inženýra společnosti iLOQ Harriho Nyyssönena jsou parametry vláknového laseru Cajo Vega™ (1064 nm) dokonalejší a značení na nerezové části klíče je trvalé.

Ani to však nebyla největší výhoda pro zákazníka. Byla to integrace, kterou systémy Cajo umožňují mezi systémy iLOQ EMS ERP, stejně jako uživatelské rozhraní CajoMark a elektronický přípravek, který je určen k programování a polohování klíčů pro značení.

Všechny systémy spolu komunikují: přípravek současně programuje klíče při jejich značení a uživatelské rozhraní CajoMark získává informace o konkrétních klíčích ze systému iLOQ. Laserový značicí systém tak automaticky ví, co má na každé klávese označit.

Obecně byl systém CajoMark navržen tak, aby byl uživatelsky co nejpřívětivější, což bylo zásadní i pro systém iLOQ. „Od umístění 60 klíčů do přípravku do okamžiku, kdy je vše připraveno a označeno, netrvá příliš dlouho,“ pochvaluje si pan Nyyssönen. Ve výrobních závodech v zahraničí se může obsluha měnit v každé směně a v uživatelském rozhraní nemohou být žádná další tlačítka, která by rozptylovala obsluhu stroje. „Toho, co jsme od systému původně chtěli, jsme dosáhli a jsme velmi spokojeni. Proces je plynulý a přesnost značení velmi dobrá“.

Úspora peněz díky vzdálenému přístupu

Pan Nyyssönen má na starosti procesy značení ve všech výrobních závodech po celém světě a je velmi spokojen s funkčností systémů značení. Vzdálený přístup byl klíčem k nastavení parametrů značení pro různé materiály a k úspoře tisíců eur na cestách.

Společnost iLOQ také značí své nové výrobky pomocí laserů Cajo. Pan Nyyssönen a jeho tým byli schopni definovat parametry laseru například pro nové černé klíčenky z ABS vyztužené skleněnými vlákny pomocí testovací matice parametrů, která je součástí značicího softwaru.

Nový klíč iLOQ (ABS vyztužený skleněnými vlákny), značení výrobku laserovým značícím systémem Cajo.