26Bře

Společnost Halton Marine je světovým lídrem v oblasti technologií pro řešení vnitřního vzduchu v náročných prostorách. Její výrobky zahrnují označovací desky na míru podle potřeb zákazníka. Dříve byly desky vyráběny laserovou technologií CO2, která vyžaduje ionizaci. Řešení laserového značení poskytované společností Cajo nevyžaduje žádné přísady ani pigmenty, což společnosti Halton Marine přineslo přímé úspory.

Výrobky společnosti Halton Marine zahrnují popisované desky přizpůsobené potřebám zákazníka. Dříve se desky vyráběly laserovou technologií CO2, která vyžadovala ionizaci pomocí laserového spreje CerMark nebo podobného prostředku. Přísada zvyšovala provozní náklady o více než 5000 EUR ročně, což snižovalo návratnost investice. Vzhledem k tomu, že vláknový laser Cajo nevyžaduje ionizaci, jsou obchodní úspory značné. Řešení je ekologicky udržitelné, protože se nepoužívají žádná aditiva ani pigmenty. Značení provedené laserem Cajo je prakticky věčné a nemá vliv na kyselou odolnost materiálu. U 85 % desek společnosti Halton Marine se jedná o materiál odolný vůči kyselinám (EN 1.4404-1.4438). Patentovaná technologie značení Cajo umožňuje černé značení na nerezové oceli, což bylo pro společnost Halton Marine nejvyšší prioritou.

Za hlavní vlastnosti byly považovány také flexibilita a rychlost značícího zařízení. Objem značení společnosti Halton Marine se pohybuje kolem 50 000 desek ročně a pro různé komponenty může být k dispozici více než tucet různých značek. Laserové značící řešení společnosti Cajo urychlilo proces značení tak, že se zkrátil na 1/3 času potřebného u předchozího značícího řešení. Kromě toho má laserový značící systém Cajo snadno použitelné uživatelské rozhraní, které umožňuje rychlou změnu značících souborů.