26Bře

Každá roleta Visor je ručně vyráběna na míru jako zakázková práce ve finském Kempele. Visor dodává zákazníkům jedinečná řešení a výrobky, které plánuje společně s odborníkem. Díky preciznosti, vysoké kvalitě a řešením orientovaným na zákazníka se společnost Cajo stala přirozeným partnerem společnosti Visor s cílem zvýšit efektivitu výroby.

Finská společnost Visor vyrábí designové žaluzie na zakázku. V letošním roce Visor slaví 50. výročí založení společnosti. Každý výrobek Visor je finský design oceněný Klíčovou vlajkou – symbolem udělovaným Asociací pro finskou práci jako uznání výrobku vyrobeného ve Finsku. Díky vlastnímu vývoji výrobků a patentovaným řešením spojovacích prvků se společnost Visor stala průkopníkem v oboru. Díky nejširšímu výběru upevňovacích prvků na trhu a vlastnímu vývoji výrobků Visor lze žaluzie instalovat na jakýkoli druh okenního a dveřního skla. Společnost Visor dokáže reagovat na potřeby například průmyslového zákazníka tím, že pro jeho výrobky přizpůsobí vhodný spojovací materiál. „Například továrně na výrobu oken můžeme dodat upevňovací prvek, který se k jejich oknu hodí jako ulitý,“ říká Tuukka Liukko, manažer továrny Visor. Mnoho výrobců používá pro své žaluzie a spojovací materiál hotové komponenty z velkoobchodů. To znamená, že řešení na míru nelze realizovat ve stejném rozsahu, jako to dokáže společnost Visor.

Od etiket s logem po produkty s laserovým značením s řešením integrovaným do výrobní linky

Spolupráce mezi společnostmi Cajo Technologies a Visor začala, když se Visor snažil najít alternativní způsob, jak označit své logo na svých produktech. Před navázáním spolupráce se společností Cajo se logo připevňovalo pomocí lepicího štítku na hliníkový profil žaluzií. Problémem této techniky bylo potvrdit, že každý výrobek je opatřen správným logem. Používalo se několik log, protože někteří zákazníci dostávají značkové výrobky na míru. Společnost Cajo byla vybrána jako partner, když se ukázalo, že k označení loga lze použít laserové značení. Vedoucí továrny Tuukka Liukko kontaktoval společnost Cajo a byl zahájen proces hledání vhodného řešení laserového značení pro potřeby společnosti Visor.

„Rozhodli jsme se rychle otestovat, jak bude značení fungovat,“ potvrzuje Liukko.

Na začátku spolupráce se společnost Visor právě chystala investovat do nového profilovacího stroje, který byl vyroben na míru potřebám společnosti. Díky tomu bylo možné laserový značící systém Cajo snadno integrovat jako součást výrobní linky. Laserový značkovací systém Cajo zvýšil rychlost výroby, zatímco automatizace slouží k potvrzení, že laserem označené logo je vždy správně a důsledně na správném místě.

Špičková univerzální laserová značicí jednotka Cajo Tailor™ je vyrobena ve Finsku a lze ji efektivně integrovat do jakékoli výrobní linky.

„Pokud je zákazníků více, vždy hrozí, že k profilu bude připojena špatná etiketa. Řízení stroje jiným strojem s plnou znalostí toho, co se má v každém profilu označit, toto riziko eliminuje,“ říká Liukko.

Spolupráce se společností Cajo probíhá hladce. Manažer továrny Visor Tuukka Liukko považuje společnost Cajo za firmu, ke které je snadné přistupovat. Další pochvala patří profesionalitě a zkušenostem odborníků společnosti Cajo.

„Ve společnosti Cajo dokázali hned vyrobit vzorky, které rozuměly danému úkolu,“ pochvaluje si Liukko.

Laserové značení zvyšuje globální efektivitu výroby

Společnost Visor ročně vyrobí přibližně 250 000 žaluzií, které si zákazníci objednávají ve Finsku i po celém světě. Kromě spotřebitelů slouží Visor také firemním zákazníkům. Při výrobě je však třeba mít na paměti, že konečnými uživateli výrobků vyráběných pro firmy jsou vždy běžní spotřebitelé. Přibližně polovina produkce žaluzií Visor jde na domácí trh. Další významnou cílovou zemí je Švédsko. Visor patří do skupiny Lumon, která vyrábí terasová a balkonová zasklení. Díky tomu je pro společnost významnou zemí konečných uživatelů také Španělsko. Kromě toho lze výrobky Visor nalézt například v Norsku, Spojených státech a Chile.

V současné době se stroje Cajo používají pouze k označování výrobků logy. Současný systém však umožňuje také laserové značení výrobků sériovými čísly. Zkušenosti společnosti Visor s laserovými značkovacími systémy Cajo jsou natolik dobré, že podobná řešení byla implementována i v dalších závodech skupiny. Například v továrnách, které patří do stejné skupiny Lumon, se technologie laserového značení Cajo používá k identifikaci výrobků ve finské Kouvoli a v Kanadě a Španělsku. Tyto továrny vyrábějí skleněné profily pro balkony a terasy. V automatizované výrobě sériové číslo vždy sděluje základní informace pro další fázi výroby, které lze z výrobku strojově odečíst. Stejně jako při laserovém značení log se tím zefektivňuje výroba a minimalizuje výskyt lidských chyb ve výrobním procesu.

„Díky laserovému značení sériových čísel zůstává výroba efektivní a v další fázi výroby lze hned zjistit správné informace a vyčíst je ze sériového čísla. Označení sériovým číslem také urychluje instalaci výrobků u zákazníka a usnadňuje zákaznickému servisu pozdější vyhledání informací o objednávce, pokud je to nutné,“ potvrzuje Liukko.

Podívejte se na  video jak vzniká značení systémem od CAJO.

Vysoce kvalitní laserové značení log koreluje s kvalitou výrobků

U výrobků Visor je vysoká kvalita mimořádně důležitým kritériem. Vysoká kvalita je patrná již ve fázi návrhu. Všechny vyráběné produkty musí být funkční a odolné. Vysoce kvalitní výrobky Visor lze navíc individuálně vyrobit na míru podle potřeb zákazníka. Označování logem se musí řídit stejnými kritérii kvality jako výroba výrobků. Kvalitní označení logem je vypovídajícím znakem kvality výrobku.

„Při výrobě prémiových výrobků musí odpovídajícím způsobem odpovídat každý detail,“ potvrzuje Liukko.